• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Bidon Gıda, kuruyemiş reyonlarına hayat veriyor

bidon_gida2005 yılında kurulan Bidon Gıda, “Bidonss” markası altında, kalite zinciri bozulmadan, paketlenmiş ürün kalitesinde, hem de açık fiyatına ürün satışına olanak sağlayan teşhir ürünler üretiyor.

2005 yılında ilk olarak bakliyat, baharat ve kuruyemiş teşhir bidonları ile yola çıktıklarını söyleyen Yönetim Kurulu Üyesi Livyo Yuhay, “Firmamız, bugün perakende satış noktalarında ambalajsız, açıkta satışı yapılabilen şekerleme, lokum, bal, tahin, pekmez, salça, zeytin vb. gibi birçok ürünün teşhirinin hijyenik ve daha gösterişli yapılabilmesi için ürünler geliştirmiştir. Ürünlerimizi kraft, pleksi ve ahşaptan üretmekteyiz. Müşterilerimizin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda ürünlerimizi, ahşap raf sistemlerimiz ile birleştirerek tek ürün satışı dışında, ürünlerimizi kullandığımız projeler de yapmaktayız. Hedefimiz perakende noktalarının satışını yaptıkları ürünlerin hijyenik, gösterişli ve daha cazip bir şekilde sunumunu sağlayan ürünler ile satışlarını desteklerken, tüketicilerin mutlu ve rahat bir şekilde alışverişlerini yapmalarına olanak sağlamaktır. Bu doğrultuda aldığımız yorumlar ile sürekli kendimizi geliştirerek yeni ürünler çıkartmaktayız” dedikten sonra yeni ürünleri olan ısıtıcılı kuruyemiş reyonlarıyla ilgili şunları söyledi:

Yer avantajı sağlıyor

livyo_yuhay“Sürekli farklı tasarımlar üzerinde çalışmaktayız. Bunlarda biri de yeni gözbebeğimiz olan mekanizmalı kutulardır. Pleksi ve kraft olarak iki farklı malzemeden üretmeye başladık. Kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik 2 farklı şekil ve 5 farklı ebatta üretilmektedir. Kuruyemiş teşhirine de olanak sağlayan bu üründe, daha önce pleksi de kullanmadığımız ısıtıcı opsiyonu da bulunmaktadır. Bu ürün ile birlikte reyonların daha albenili ve renkli bir hal alacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kuruyemiş, şekerleme, draje, kahve ve kornfleks gibi ürünlerin teşhirinde kullanılabilen ürün yer avantajı ile daha dar alanlarda daha çok çeşit ürünün teşhirini sağlarken, iyi bir ürün sıralaması ile göze hitap eden bir renk senkronizasyonu yaratmaktadır. Kuruyemişte ısıtma opsiyonu ile birlikte sıcak ürün satışı da yapılabilmektedir. Ürünün diğer bir avantajı hiç el değmeden tüketiciye, satışı yapılan ürünün sunumunu sağlamasıdır. Kullanım kolaylığı ile reyonda yardımcı bir personelin bulunmadığı zamanlar da tüketici kendi başına ürünü dökmeden rahatlıkla istediği miktarda dolumun yapabilmektedir.”

2010 yılı hedefleri

2010 yılında yeni, farklı ürünler hazırlığında olduklarını ifade eden Yuhay, “Hedefimiz en kısa sürede ürünlerimizi sunuma hazır hale getirerek pazara sunmaktır. 2009 yılı itibari ile ihracat çalışmalarımıza başladık. Ürünlerimizi Azerbaycan, Almanya, Kanada, Yunanistan ve Irak a ihraç etmiş durumdayız. 2010 yılında ihracat daha da ağırlık vererek yeni pazarlara ulaşarak daha geniş kitlelere hizmet vermeyi hedeflemekteyiz” dedi.

2009 yılının herkes için zor bir sene olduğuna değinen Yuhay, “Hedeflerimizi koyarken temkinli bir politika izlediğimizden dolayı hedeflerimizin büyük bir bölümünü gerçekleştirebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

RetailTurkiye.com
Cihaz Sein: