• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Balsa Gazoz, Kristal Meşrubat ile yeniden hayata dönüyor

Balıkesir halkının unutamadığı Balsa Gazoz lezzeti bu kez yalnızca Balıkesir’de değil, tüm Türkiye’de satışa sunuldu.

 

1971 yılında ilk kez üretilen Balsa, ulusal marketlerde yerini almaya başladı.

41 yıllık Balsa Gazoz markasının yeniden doğduğu için çok heyecanlı olduğunu açıklayan Kristal Kola ve Meşrubat Sanayi Ticaret A.Ş. Pazarlama Müdürü Bayram Altuntoprak, “Balsa Gazoz'u tüm Türkiye'ye hitap edecek şekilde tüketiciyle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bölge halkının çok beğendiği bu tat, satış ağının genişlemesiyle birlikte gazoz piyasasına bomba gibi düşerek rakiplerinin arasından sıyrılacak.” diye konuştu.

Anıları canlandıracak

Geçmişe bakıp iç geçirtecek Balsa Gazoz’un, anıları canlandıracağını ifade eden Altuntoprak, “Leblebi ve simidin en iyi arkadaşı olan Balsa Gazoz, zil çalınca okulun kantinine heyecanla koştuğumuz yılları, arkadaşlarla neşeli sohbetleri, Balsa Gazoz’una maçları, sokak düğünlerindeki eğlenceyi yeniden yaşatacak” şeklinde konuştu.

Artık tüm Türkiye’de

Balsa’nın Balıkesir bölgesinin en çok sevilen ve en çok bilinen gazoz markası olduğunu vurgulayan Altuntoprak, “Balıkesir’de Balsa Gazoz’u içen herkes bu tadın tüm Türkiye’ye yayılması gerektiğini ve çok başarılı olacağını söylüyorlardı. Bir süre üretime ara verince Balıkesir’den tekrar başlaması için çok yoğun istek geldi. Biz de tekrar başlarken bölgesel değil tüm Türkiye’ye hitap edecek şekilde organizasyonu geliştirdik” dedi.

2013 yılında Balsa Gazoz ile ilgili yeni planların olduğunu açıklayan Altuntoprak, pazarlama faaliyetlerini de artıracaklarının altını çizdi ve konuşmasını “Daha fazla ipucu vermeyeyim ama 2013 yılı sürprizlerle dolu olacak” ifadeleriyle noktaladı.

RetailTurkiye.com
Cihaz Sein: